Hirose Electric Co Ltd PCN12-100S-2.54DSA(71)
PCN12-100S-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN12-100S-2.54DSA(71)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - DIN 41612
Brief Description
CONN DIN RCPT 100POS
Datasheet Download
PCN12-100S-2.54DSA(71).pdf
Availability of PCN12-100S-2.54DSA(71)
QUANTITY
PCN12-100S-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN12-100S-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-PCN12-100S-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN12-100S-2.54DSA(71)
Related LinksPCN12-100S-, PCN12-100S-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN12-100S-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for PCN12-100S-2.54DSA(71)
CONN SOCKET HF-06 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
IC MUX DATA SELECT 8CH 16-SOIC datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR H-S 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16BIT 24WQFN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
PUSHER datasheet.pdf
150UF 16V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf