Hirose Electric Co Ltd PCN12E-64S-2.54DSA(71)
PCN12E-64S-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN12E-64S-2.54DSA(71)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - DIN 41612
Brief Description
CONN DIN RCPT 64POS
Datasheet Download
PCN12E-64S-2.54DSA(71).pdf
Availability of PCN12E-64S-2.54DSA(71)
QUANTITY
PCN12E-64S-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN12E-64S-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-PCN12E-64S-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN12E-64S-2.54DSA(71)
Related LinksPCN12E-64S-, PCN12E-64S-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN12E-64S-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for PCN12E-64S-2.54DSA(71)
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
IGBT 600V 42A 140W TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 5W T18 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.047UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf