Hirose Electric Co Ltd PCN12EA-16P-2.54DS(72)
PCN12EA-16P-2.54DS(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN12EA-16P-2.54DS(72)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - DIN 41612
Brief Description
CONN HDR 16POS DUAL R/A
Datasheet Download
PCN12EA-16P-2.54DS(72).pdf
Availability of PCN12EA-16P-2.54DS(72)
QUANTITY
PCN12EA-16P-2.54DS(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN12EA-16P-2.54DS(72)
Internal Part NumberEIS-PCN12EA-16P-2.54DS(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN12EA-16P-2.54DS(72)
Related LinksPCN12EA-16P, PCN12EA-16P-2.54DS(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN12EA-16P-2.54DS(72) Details Description
Related parts for PCN12EA-16P-2.54DS(72)
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 24LBGA datasheet.pdf
HDC-KIT-HE 24.230 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK DIN RAIL 8MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.390" (9.91mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 68A D3PAK datasheet.pdf