Hirose Electric Co Ltd PCN13E-10S-2.54DS(71)
PCN13E-10S-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN13E-10S-2.54DS(71)
Brief Description
CONN DIN RCPT 10POS
Datasheet Download
PCN13E-10S-2.54DS(71).pdf
Availability of PCN13E-10S-2.54DS(71)
QUANTITY
PCN13E-10S-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN13E-10S-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-PCN13E-10S-2.54DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN13E-10S-2.54DS(71)
Related LinksPCN13E-10S, PCN13E-10S-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN13E-10S-2.54DS(71) Details Description
Related parts for PCN13E-10S-2.54DS(71)
TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT223-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH TRANS 12BSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 83.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.9A 60 MOHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf