Hirose Electric Co Ltd PCN13E-96S-2.54DSA(71)
PCN13E-96S-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN13E-96S-2.54DSA(71)
Brief Description
CONN DIN RCPT 96POS
Datasheet Download
PCN13E-96S-2.54DSA(71).pdf
Availability of PCN13E-96S-2.54DSA(71)
QUANTITY
PCN13E-96S-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN13E-96S-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-PCN13E-96S-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN13E-96S-2.54DSA(71)
Related LinksPCN13E-96S-, PCN13E-96S-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN13E-96S-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for PCN13E-96S-2.54DSA(71)
RES SMD 118 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 21POS VERT datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 150V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 225DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A SMB datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE INDUST 10A 500V CLASS AM datasheet.pdf