Panduit PCSBMT2/0-10-2Y
PCSBMT2/0-10-2Y picture photo
Mfg. Part Number
PCSBMT2/0-10-2Y
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Splice Connectors
Brief Description
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR
Datasheet Download
PCSBMT2/0-10-2Y.pdf
Availability of PCSBMT2/0-10-2Y
QUANTITY
PCSBMT2/0-10-2Y Order Process
Ship out your order
Specifications of PCSBMT2/0-10-2Y
Internal Part NumberEIS-PCSBMT2/0-10-2Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Splice Connectors
SeriesPCSBMT
PackagingBulk
Terminal TypeInline, Tap
Number of Wire Entries10
TerminationScrew
Wire Gauge2/0-14 AWG
InsulationFully Insulated
Features-
ColorClear
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCSBMT2/0-10-2Y
Related LinksPCSBMT2, PCSBMT2/0-10-2Y Datasheet, Panduit Distributor
PCSBMT2/0-10-2Y Details Description
Related parts for PCSBMT2/0-10-2Y
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 24POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 9.2VC 16WDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf