Vishay/Beyschlag PD0100WH30136BH1
PD0100WH30136BH1 picture photo
Mfg. Part Number
PD0100WH30136BH1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 300PF 13KV R42 DISK
Datasheet Download
PD0100WH30136BH1.pdf
Availability of PD0100WH30136BH1
QUANTITY
PD0100WH30136BH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PD0100WH30136BH1
Internal Part NumberEIS-PD0100WH30136BH1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated13000V (13kV)
Temperature CoefficientR42
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max)1.614" (41.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PD0100WH30136BH1
Related LinksPD0100WH, PD0100WH30136BH1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PD0100WH30136BH1 Details Description
Related parts for PD0100WH30136BH1
THERM NTC 10K OHMS 0603 datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SSOP datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 2.3A 6-WDFN datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC AXIAL datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
POT 250 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf