Phihong USA PDA125B-2A8F
PDA125B-2A8F picture photo
Mfg. Part Number
PDA125B-2A8F
Brief Description
LED DRIVER PS 125W
Datasheet Download
PDA125B-2A8F.pdf
Availability of PDA125B-2A8F
QUANTITY
PDA125B-2A8F Order Process
Ship out your order
Specifications of PDA125B-2A8F
Internal Part NumberEIS-PDA125B-2A8F
FamilyLED Supplies
Series-
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)304VAC
Voltage - Output34 ~ 44.6 V
Current - Output (Max)2.8A
Power (Watts)125W
Voltage - Isolation4.242kV (4242V)
Dimming-
FeaturesOCP, OVP, SCP
RatingsIP66
Operating Temperature-40°C ~ 60°C
Efficiency93%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension7.64" L x 2.68" W x 1.46" H (194.0mm x 68.0mm x 37.0mm)
Mounting TypeChassis Mount
ApprovalsCE, cURus
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDA125B-2A8F
Related LinksPDA125, PDA125B-2A8F Datasheet, Phihong USA Distributor
PDA125B-2A8F Details Description
Related parts for PDA125B-2A8F
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LIGHT PIPE CLEAR 3MM LENS R/A datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 12 WHITE OUTLET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 965K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIECAST SWING HANDLE W KEY LOCK datasheet.pdf
AVT3(FS-T) SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
FUSE 1.25A 250/277V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf