Phihong USA PDA125W-2A8F
PDA125W-2A8F picture photo
Mfg. Part Number
PDA125W-2A8F
Manufacturer
Product Category
LED Supplies
Brief Description
LED DRIVER PS 125W
Datasheet Download
PDA125W-2A8F.pdf
Availability of PDA125W-2A8F
QUANTITY
PDA125W-2A8F Order Process
Ship out your order
Specifications of PDA125W-2A8F
Internal Part NumberEIS-PDA125W-2A8F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyLED Supplies
Series-
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)304VAC
Voltage - Output34 ~ 44.6 V
Current - Output (Max)2.8A
Power (Watts)125W
Voltage - Isolation4.242kV (4242V)
DimmingAnalog
FeaturesOCP, OVP, SCP
RatingsIP66
Operating Temperature-40°C ~ 60°C
Efficiency93%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension7.64" L x 2.68" W x 1.46" H (194.0mm x 68.0mm x 37.0mm)
Mounting TypeChassis Mount
ApprovalsCE, cURus
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDA125W-2A8F
Related LinksPDA125, PDA125W-2A8F Datasheet, Phihong USA Distributor
PDA125W-2A8F Details Description
Related parts for PDA125W-2A8F
RES SMD 21.5KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 600VAC 400VDC datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 40POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
JS RELAY 1 FORM C 5V datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 672UBGA datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf