Pericom Semiconductor Corp. PDF930001
PDF930001 picture photo
Mfg. Part Number
PDF930001
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 159.375MHZ PECL SMD
Datasheet Download
PDF930001.pdf
Availability of PDF930001
QUANTITY
PDF930001 Order Process
Ship out your order
Specifications of PDF930001
Internal Part NumberEIS-PDF930001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ PD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency159.375MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDF930001
Related LinksPDF9, PDF930001 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
PDF930001 Details Description
Related parts for PDF930001
IC REG LDO 2.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 HS 40MBPS 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 15A 250V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf