Panduit PDL-279-10
PDL-279-10 picture photo
Mfg. Part Number
PDL-279-10
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL S LAM DM POLY WHT .80X.20"
Datasheet Download
PDL-279-10.pdf
Availability of PDL-279-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PDL-279-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of PDL-279-10
Internal Part NumberEIS-PDL-279-10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesPAN-CODE™
Packaging10 per Row, 36 per Fanfold
TypeLabel
Label TypeButt Cut Labels
Label Size0.8" x 0.2" (20.3mm x 5.1mm)
MaterialPolyester, Self-Laminating
ColorWhite
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDL-279-10
Related LinksPDL-2, PDL-279-10 Datasheet, Panduit Distributor
PDL-279-10 Details Description
Related parts for PDL-279-10
DEKAFIX GW 6 MARKED 79 50/CD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT23-3 datasheet.pdf
TAPE POLY .31"X25' BLACK/WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RF AMP 15W 1GHZ datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX4 datasheet.pdf
Connector Socket 53 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED T1 3/4 WHITE CLEAR 28VDC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
THERMISTOR 470 OHM 0603 datasheet.pdf