Bourns Inc. PDV15-32P-104B
PDV15-32P-104B picture photo
Mfg. Part Number
PDV15-32P-104B
Brief Description
POT SLIDE 100K OHM .1W 15MM
Datasheet Download
PDV15-32P-104B.pdf
Availability of PDV15-32P-104B
QUANTITY
PDV15-32P-104B Order Process
Ship out your order
Specifications of PDV15-32P-104B
Internal Part NumberEIS-PDV15-32P-104B
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop, Standard, 15mm
Mounting TypeThrough Hole
Size / DimensionRectangular - 1.378" L x 0.154" W x 0.512" H (35.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDV15-32P-104B
Related LinksPDV15-3, PDV15-32P-104B Datasheet, Bourns Inc. Distributor
PDV15-32P-104B Details Description
Related parts for PDV15-32P-104B
HOLDER BATTERY COIN 24.5MM THM datasheet.pdf
ADAPTER 18-SOIC TO 18-DIP datasheet.pdf
IC LO PWR RS-485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 300POS 2MM SOLDER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 120A I2PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES SMD 9.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 125V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 200POS datasheet.pdf
FPC/FFC SMT CONNECTOR 1.25 MM PI datasheet.pdf