Pulse Electronics Corporation PE-0603CD330GTT
PE-0603CD330GTT picture photo
Mfg. Part Number
PE-0603CD330GTT
Brief Description
FIXED IND 33NH 600MA 220 MOHM
Datasheet Download
PE-0603CD330GTT.pdf
Availability of PE-0603CD330GTT
QUANTITY
PE-0603CD330GTT Order Process
Ship out your order
Specifications of PE-0603CD330GTT
Internal Part NumberEIS-PE-0603CD330GTT
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE-0603CD330GTT
Related LinksPE-0603, PE-0603CD330GTT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PE-0603CD330GTT Details Description
Related parts for PE-0603CD330GTT
FUSE BOARD MNT 100MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR10S/AE10G/CCE10S datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.8GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
POWER STRIP 24" 15A 6OUT 15'C datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 PG29 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 80POS datasheet.pdf