Vishay/Beyschlag PE0100BJ80033BG1
PE0100BJ80033BG1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0100BJ80033BG1
Brief Description
CAP CER 80PF 15KV R16 DISK
Datasheet Download
PE0100BJ80033BG1.pdf
Availability of PE0100BJ80033BG1
QUANTITY
PE0100BJ80033BG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0100BJ80033BG1
Internal Part NumberEIS-PE0100BJ80033BG1
PackagingBulk
Capacitance80pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientR16
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0100BJ80033BG1
Related LinksPE0100BJ, PE0100BJ80033BG1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0100BJ80033BG1 Details Description
Related parts for PE0100BJ80033BG1
TERM BLOCK HDR 13POS 5.08MM datasheet.pdf
IGBT 395V 37.7A 150W TO262AA datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN COUPLR RCPT MTRJ-MTRJ SMPLX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
THERMOSTAT 132.2C NO QC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 130MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf