Vishay/Beyschlag PE0100BJ80036BG1
PE0100BJ80036BG1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0100BJ80036BG1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 80PF 15KV R16 DISK
Datasheet Download
PE0100BJ80036BG1.pdf
Availability of PE0100BJ80036BG1
QUANTITY
PE0100BJ80036BG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0100BJ80036BG1
Internal Part NumberEIS-PE0100BJ80036BG1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance80pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientR16
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0100BJ80036BG1
Related LinksPE0100BJ, PE0100BJ80036BG1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0100BJ80036BG1 Details Description
Related parts for PE0100BJ80036BG1
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 3POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
HALF 11MM TALL CROSS FLOW PINS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 20V 2917 datasheet.pdf