Vishay/Beyschlag PE0100WH12238BJ1
PE0100WH12238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0100WH12238BJ1
Brief Description
CAP CER 1200PF 13KV R85 DISK
Datasheet Download
PE0100WH12238BJ1.pdf
Availability of PE0100WH12238BJ1
QUANTITY
PE0100WH12238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0100WH12238BJ1
Internal Part NumberEIS-PE0100WH12238BJ1
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated13000V (13kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0100WH12238BJ1
Related LinksPE0100WH, PE0100WH12238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0100WH12238BJ1 Details Description
Related parts for PE0100WH12238BJ1
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 ZB-ETH/CELL datasheet.pdf
PLASTIC PENDANT 2BTN 2 SPEED datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ANT-433-USP datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H datasheet.pdf