Vishay/Beyschlag PE0100WJ80138BJ1
PE0100WJ80138BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0100WJ80138BJ1
Brief Description
CAP CER 800PF 14KV R85 DISK
Datasheet Download
PE0100WJ80138BJ1.pdf
Availability of PE0100WJ80138BJ1
QUANTITY
PE0100WJ80138BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0100WJ80138BJ1
Internal Part NumberEIS-PE0100WJ80138BJ1
PackagingBulk
Capacitance800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0100WJ80138BJ1
Related LinksPE0100WJ, PE0100WJ80138BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0100WJ80138BJ1 Details Description
Related parts for PE0100WJ80138BJ1
M16C/20, 62PC CARD FLASH WRITER datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 330PF 100V NP0 0612 datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
RES 750 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf