Vishay/Beyschlag PE0200BJ25138BF1
PE0200BJ25138BF1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0200BJ25138BF1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 250PF 15KV R7 DISK
Datasheet Download
PE0200BJ25138BF1.pdf
Availability of PE0200BJ25138BF1
QUANTITY
PE0200BJ25138BF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0200BJ25138BF1
Internal Part NumberEIS-PE0200BJ25138BF1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance250pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientR7
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0200BJ25138BF1
Related LinksPE0200BJ, PE0200BJ25138BF1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0200BJ25138BF1 Details Description
Related parts for PE0200BJ25138BF1
SWITCH DIP DPST 1POS SMT 50V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC LINE RCVR 2BIT NON-INV 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 6.22MM datasheet.pdf
DISTRIBUTION BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AB 7C 5#16, 2#12 PIN PLUG datasheet.pdf
AC/DC CONV 48V 3000W datasheet.pdf