Vishay/Beyschlag PE0200WJ10236BH2
PE0200WJ10236BH2 picture photo
Mfg. Part Number
PE0200WJ10236BH2
Brief Description
CAP CER 1000PF 14KV R42 DISK
Datasheet Download
PE0200WJ10236BH2.pdf
Availability of PE0200WJ10236BH2
QUANTITY
PE0200WJ10236BH2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0200WJ10236BH2
Internal Part NumberEIS-PE0200WJ10236BH2
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR42
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0200WJ10236BH2
Related LinksPE0200WJ, PE0200WJ10236BH2 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0200WJ10236BH2 Details Description
Related parts for PE0200WJ10236BH2
RES SMD 2.67KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT T/H 15GOLD datasheet.pdf
OSC VCO 1600-1850MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
IC AMP GPS/GNSS LN 6UDFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 63V T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 21000UF 20% 10V FLATPCK datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf