Vishay/Beyschlag PE0200WJ20236BJ1
PE0200WJ20236BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0200WJ20236BJ1
Brief Description
CAP CER 2000PF 14KV R85 DISK
Datasheet Download
PE0200WJ20236BJ1.pdf
Availability of PE0200WJ20236BJ1
QUANTITY
PE0200WJ20236BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0200WJ20236BJ1
Internal Part NumberEIS-PE0200WJ20236BJ1
PackagingBulk
Capacitance2000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0200WJ20236BJ1
Related LinksPE0200WJ, PE0200WJ20236BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0200WJ20236BJ1 Details Description
Related parts for PE0200WJ20236BJ1
ESD HANDLER 6-3/4X14-5/8X2-3/8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
ADAPTER AND SOCKET 64-QFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
MODULE XBEE PRO S3B 900HP U.FL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN FPC 13POS 0.30MM R/A datasheet.pdf