Sullins Connector Solutions PEC12SFAN
PEC12SFAN picture photo
Mfg. Part Number
PEC12SFAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS
Datasheet Download
PEC12SFAN.pdf
Availability of PEC12SFAN
QUANTITY
PEC12SFAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC12SFAN
Internal Part NumberEIS-PEC12SFAN
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC12SFAN
Related LinksPEC1, PEC12SFAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC12SFAN Details Description
Related parts for PEC12SFAN
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf