Sullins Connector Solutions PEC13SACN
PEC13SACN picture photo
Mfg. Part Number
PEC13SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS
Datasheet Download
PEC13SACN.pdf
Availability of PEC13SACN
QUANTITY
PEC13SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC13SACN
Internal Part NumberEIS-PEC13SACN
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC13SACN
Related LinksPEC1, PEC13SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC13SACN Details Description
Related parts for PEC13SACN
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC40H/AE40M/HPK40H datasheet.pdf
TRANSFORMER TUBE GUITAR AMP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO-220AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 39 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf