Sullins Connector Solutions PEC14SAGN
PEC14SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PEC14SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS
Datasheet Download
PEC14SAGN.pdf
Availability of PEC14SAGN
QUANTITY
PEC14SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC14SAGN
Internal Part NumberEIS-PEC14SAGN
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC14SAGN
Related LinksPEC1, PEC14SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC14SAGN Details Description
Related parts for PEC14SAGN
CONN HEADER 12POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 31POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 900FCBGA datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
I.S. PRESSURE MODULE 0-100 PSIG datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 35A 480VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf