Sullins Connector Solutions PEC14SFDN
PEC14SFDN picture photo
Mfg. Part Number
PEC14SFDN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS
Datasheet Download
PEC14SFDN.pdf
Availability of PEC14SFDN
QUANTITY
PEC14SFDN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC14SFDN
Internal Part NumberEIS-PEC14SFDN
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC14SFDN
Related LinksPEC1, PEC14SFDN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC14SFDN Details Description
Related parts for PEC14SFDN
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC ADC 10BIT DUAL 65MSPS 48-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 65MSPS 68-TQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 223 I/O 484FBGA datasheet.pdf
GKZ KEYS MULTIDIRECTION KEY datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf