Sullins Connector Solutions PEC24SFBN
PEC24SFBN picture photo
Mfg. Part Number
PEC24SFBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS
Datasheet Download
PEC24SFBN.pdf
Availability of PEC24SFBN
QUANTITY
PEC24SFBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC24SFBN
Internal Part NumberEIS-PEC24SFBN
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC24SFBN
Related LinksPEC2, PEC24SFBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC24SFBN Details Description
Related parts for PEC24SFBN
TAPE LAM 1/2"X 26.2' BLK ON WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/64 BK 48" datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf