Sullins Connector Solutions PEC26SACN
PEC26SACN picture photo
Mfg. Part Number
PEC26SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS
Datasheet Download
PEC26SACN.pdf
Availability of PEC26SACN
QUANTITY
PEC26SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC26SACN
Internal Part NumberEIS-PEC26SACN
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC26SACN
Related LinksPEC2, PEC26SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC26SACN Details Description
Related parts for PEC26SACN
JUMPER-H2728TR/C2064G/H2728TR10" datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 1.1A 30V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DUAL .100 GOLD datasheet.pdf
Z-PACK F.CODING KEY datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
0.60MM MINIDIMM ASSY .76AULF datasheet.pdf