Sullins Connector Solutions PEC26SBBN
PEC26SBBN picture photo
Mfg. Part Number
PEC26SBBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 26POS
Datasheet Download
PEC26SBBN.pdf
Availability of PEC26SBBN
QUANTITY
PEC26SBBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC26SBBN
Internal Part NumberEIS-PEC26SBBN
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC26SBBN
Related LinksPEC2, PEC26SBBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC26SBBN Details Description
Related parts for PEC26SBBN
RES SMD 402K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
POLYSWITCH RTE SERIES 1.35A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CASE PLSTC BLK 14.84"L X 12.13"W datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMA datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 1.1KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 0.49" WHT/BLCK datasheet.pdf