Sullins Connector Solutions PEC30SGBN
PEC30SGBN picture photo
Mfg. Part Number
PEC30SGBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 30POS
Datasheet Download
PEC30SGBN.pdf
Availability of PEC30SGBN
QUANTITY
PEC30SGBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC30SGBN
Internal Part NumberEIS-PEC30SGBN
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC30SGBN
Related LinksPEC3, PEC30SGBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC30SGBN Details Description
Related parts for PEC30SGBN
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 6A TO-220 datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 24V 350W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MEMBRANE LID 203X229X19MM datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 70POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf