Sullins Connector Solutions PEC33SADN
PEC33SADN picture photo
Mfg. Part Number
PEC33SADN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS
Datasheet Download
PEC33SADN.pdf
Availability of PEC33SADN
QUANTITY
PEC33SADN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC33SADN
Internal Part NumberEIS-PEC33SADN
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC33SADN
Related LinksPEC3, PEC33SADN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC33SADN Details Description
Related parts for PEC33SADN
Connector Receptacle 70 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RECEPTACLE DIP SOCKET 40POS 1.0" datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
IC DAC 13BIT OCTAL PAR 44-MQFP datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 176POS 8ROW R/A datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.225A 100 MOHM datasheet.pdf