Sullins Connector Solutions PEC33SGBN
PEC33SGBN picture photo
Mfg. Part Number
PEC33SGBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 33POS
Datasheet Download
PEC33SGBN.pdf
Availability of PEC33SGBN
QUANTITY
PEC33SGBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC33SGBN
Internal Part NumberEIS-PEC33SGBN
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC33SGBN
Related LinksPEC3, PEC33SGBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC33SGBN Details Description
Related parts for PEC33SGBN
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SO datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 90MA 6.5 MOHM datasheet.pdf
RES 16K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HAN TC350 MALE CONTACT 25MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf