Sullins Connector Solutions PEC35SFAN
PEC35SFAN picture photo
Mfg. Part Number
PEC35SFAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS
Datasheet Download
PEC35SFAN.pdf
Availability of PEC35SFAN
QUANTITY
PEC35SFAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC35SFAN
Internal Part NumberEIS-PEC35SFAN
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC35SFAN
Related LinksPEC3, PEC35SFAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC35SFAN Details Description
Related parts for PEC35SFAN
RES 33 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 2% 1KV 2220 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 48CABGA datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 9.5"LX6.34"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf