Vishay/Beyschlag PEF220WH10336BK1
PEF220WH10336BK1 picture photo
Mfg. Part Number
PEF220WH10336BK1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 13KV R230 DISK
Datasheet Download
PEF220WH10336BK1.pdf
Availability of PEF220WH10336BK1
QUANTITY
PEF220WH10336BK1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PEF220WH10336BK1
Internal Part NumberEIS-PEF220WH10336BK1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesPEF 220
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated13000V (13kV)
Temperature CoefficientR230
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension8.858" Dia (225.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEF220WH10336BK1
Related LinksPEF220WH, PEF220WH10336BK1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PEF220WH10336BK1 Details Description
Related parts for PEF220WH10336BK1
Connector Header 64 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 22POS DUAL KEY X datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 675MA 212 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf