NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PESD24VF1BLYL
PESD24VF1BLYL picture photo
Mfg. Part Number
PESD24VF1BLYL
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 17VC DFN1006-2
Datasheet Download
PESD24VF1BLYL.pdf
Availability of PESD24VF1BLYL
QUANTITY
PESD24VF1BLYL Order Process
Ship out your order
Specifications of PESD24VF1BLYL
Internal Part NumberEIS-PESD24VF1BLYL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)24.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse-
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency0.3pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-882
Supplier Device PackageSOD-882
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PESD24VF1BLYL
PESD24VF1BLYL Details Description
Related parts for PESD24VF1BLYL
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5V 200W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14TSSOP datasheet.pdf
SNSW 6A+BK 1-4 PLAIN79211670 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf