NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PESD3V3U1UL,315
PESD3V3U1UL,315 picture photo
Mfg. Part Number
PESD3V3U1UL,315
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM SOD882
Datasheet Download
PESD3V3U1UL,315.pdf
Availability of PESD3V3U1UL,315
QUANTITY
PESD3V3U1UL,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of PESD3V3U1UL,315
Internal Part NumberEIS-PESD3V3U1UL,315
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Standards and Products
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)4.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse-
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency2.6pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-882
Supplier Device PackageSOD-882
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PESD3V3U1UL,315
PESD3V3U1UL,315 Details Description
Related parts for PESD3V3U1UL,315
IC MUX LV 8CH DUAL 4CH 18-DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 2A TO-92L datasheet.pdf
Connector Receptacle 1 Position Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 800V 55A FO-T-A datasheet.pdf
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf