Riedon PF2203-0R47F1
PF2203-0R47F1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2203-0R47F1
Brief Description
RES 0.47 OHM 35W 1% TO220
Datasheet Download
PF2203-0R47F1.pdf
Availability of PF2203-0R47F1
QUANTITY
PF2203-0R47F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2203-0R47F1
Internal Part NumberEIS-PF2203-0R47F1
PackagingTube
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±1%
Power (Watts)35W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2203-0R47F1
Related LinksPF2203, PF2203-0R47F1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2203-0R47F1 Details Description
Related parts for PF2203-0R47F1
DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMB datasheet.pdf
BIT HEX TR 7/64" 0.98" 2/PK datasheet.pdf
CONN COVER FRONT 20POS MT .100 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
PC BOARD 4.5X6.5 PLATED CONTACTS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 0603 datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf