Riedon PF2203-12KF1
PF2203-12KF1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2203-12KF1
Brief Description
RES 12K OHM 35W 1% TO220
Datasheet Download
PF2203-12KF1.pdf
Availability of PF2203-12KF1
QUANTITY
PF2203-12KF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2203-12KF1
Internal Part NumberEIS-PF2203-12KF1
PackagingTube
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)35W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2203-12KF1
Related LinksPF2203, PF2203-12KF1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2203-12KF1 Details Description
Related parts for PF2203-12KF1
FIXED IND 3.9MH 200MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 56VFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH LV SPDT 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf