Riedon PF2203-2K7F1
PF2203-2K7F1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2203-2K7F1
Brief Description
RES 2.7K OHM 35W 1% TO220
Datasheet Download
PF2203-2K7F1.pdf
Availability of PF2203-2K7F1
QUANTITY
PF2203-2K7F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2203-2K7F1
Internal Part NumberEIS-PF2203-2K7F1
PackagingTube
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)35W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2203-2K7F1
Related LinksPF2203, PF2203-2K7F1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2203-2K7F1 Details Description
Related parts for PF2203-2K7F1
IC MPU/RESET CIRC 4.20V SC70-4 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 40VC TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DVR HIGH/LOW SIDE 4A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
RES 330K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXTERNAL 5.0GHZ WIFI ANTENNA datasheet.pdf