Hammond Manufacturing PF5000230
PF5000230 picture photo
Mfg. Part Number
PF5000230
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
FAN CLIMATE CONTROL 230V 324CFM
Datasheet Download
PF5000230.pdf
Availability of PF5000230
QUANTITY
PF5000230 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF5000230
Internal Part NumberEIS-PF5000230
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesPF
TypeFan
Voltage - Input230VAC
SpecificationsFan, AC, Square, 324 CFM
Size / Dimension12.80" L x 12.80" W x 6.42" H (325.1mm x 325.1mm x 163.1mm)
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF5000230
Related LinksPF50, PF5000230 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
PF5000230 Details Description
Related parts for PF5000230
RES 15K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 150KHZ 8UMAX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
PRESSURE20PC26PC 30 PSI datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 0.5% 1/4W 1610 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf