Sunon PF80251B2-000U-A99
PF80251B2-000U-A99 picture photo
Mfg. Part Number
PF80251B2-000U-A99
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
PF80251B2-000U-A99.pdf
Availability of PF80251B2-000U-A99
QUANTITY
PF80251B2-000U-A99 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF80251B2-000U-A99
Internal Part NumberEIS-PF80251B2-000U-A99
SeriesDR MagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow57.0 CFM (1.61m³/min)
Static Pressure0.350 in H2O (87.2 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAutoRestart
Noise46.0 dB(A)
Power (Watts)3.40W
RPM4500 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.285A
Voltage Range6 ~ 13.8VDC
Life Expectancy70000 hrs @ 40°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF80251B2-000U-A99
Related LinksPF80251B2, PF80251B2-000U-A99 Datasheet, Sunon Distributor
PF80251B2-000U-A99 Details Description
Related parts for PF80251B2-000U-A99
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
6 PORT T3/E3 TRANSFORMER datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
DSUB SCREW LOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
220UF 250V 30X40MM 85C 15000H datasheet.pdf