TT Electronics/IRC PFC-W1206LF-03-2213-B
PFC-W1206LF-03-2213-B picture photo
Mfg. Part Number
PFC-W1206LF-03-2213-B
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/3W 1206
Datasheet Download
PFC-W1206LF-03-2213-B.pdf
Availability of PFC-W1206LF-03-2213-B
QUANTITY
PFC-W1206LF-03-2213-B Order Process
Ship out your order
Specifications of PFC-W1206LF-03-2213-B
Internal Part NumberEIS-PFC-W1206LF-03-2213-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package1
SeriesPFC - Precision
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.71mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PFC-W1206LF-03-2213-B
Related LinksPFC-W1206L, PFC-W1206LF-03-2213-B Datasheet, TT Electronics/IRC Distributor
PFC-W1206LF-03-2213-B Details Description
Related parts for PFC-W1206LF-03-2213-B
BATTERY PACK NIMH 6.0V 650MAH datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 12AWG ORANGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 5CH 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 110MA 14 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf