TT Electronics/IRC PFC-W1206LF-03-9310-B
PFC-W1206LF-03-9310-B picture photo
Mfg. Part Number
PFC-W1206LF-03-9310-B
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/3W 1206
Datasheet Download
PFC-W1206LF-03-9310-B.pdf
Availability of PFC-W1206LF-03-9310-B
QUANTITY
PFC-W1206LF-03-9310-B Order Process
Ship out your order
Specifications of PFC-W1206LF-03-9310-B
Internal Part NumberEIS-PFC-W1206LF-03-9310-B
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.71mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PFC-W1206LF-03-9310-B
Related LinksPFC-W1206L, PFC-W1206LF-03-9310-B Datasheet, TT Electronics/IRC Distributor
PFC-W1206LF-03-9310-B Details Description
Related parts for PFC-W1206LF-03-9310-B
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 64K FLASH 48-LQFP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 130 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 19POS HL LOW P datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf