Riedon PFC10-110RF1
PFC10-110RF1 picture photo
Mfg. Part Number
PFC10-110RF1
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 25W PFC10
Datasheet Download
PFC10-110RF1.pdf
Availability of PFC10-110RF1
QUANTITY
PFC10-110RF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PFC10-110RF1
Internal Part NumberEIS-PFC10-110RF1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CasePFC10 (TO-126 SMT)
Supplier Device PackagePFC10
Size / Dimension0.472" L x 0.323" W (12.00mm x 8.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PFC10-110RF1
Related LinksPFC10-, PFC10-110RF1 Datasheet, Riedon Distributor
PFC10-110RF1 Details Description
Related parts for PFC10-110RF1
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 7.5A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf