Riedon PFC10-30RF1
PFC10-30RF1 picture photo
Mfg. Part Number
PFC10-30RF1
Brief Description
RES SMD 30 OHM 1% 25W PFC10
Datasheet Download
PFC10-30RF1.pdf
Availability of PFC10-30RF1
QUANTITY
PFC10-30RF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PFC10-30RF1
Internal Part NumberEIS-PFC10-30RF1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CasePFC10 (TO-126 SMT)
Supplier Device PackagePFC10
Size / Dimension0.472" L x 0.323" W (12.00mm x 8.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PFC10-30RF1
Related LinksPFC10, PFC10-30RF1 Datasheet, Riedon Distributor
PFC10-30RF1 Details Description
Related parts for PFC10-30RF1
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
GDT 200V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS CABLE SKT datasheet.pdf