TDK Corporation PFC3125ER-451K03E-00
PFC3125ER-451K03E-00 picture photo
Mfg. Part Number
PFC3125ER-451K03E-00
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE
Datasheet Download
PFC3125ER-451K03E-00.pdf
Availability of PFC3125ER-451K03E-00
QUANTITY
PFC3125ER-451K03E-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PFC3125ER-451K03E-00
Internal Part NumberEIS-PFC3125ER-451K03E-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesPFC
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance450µH
Current2.7A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-30°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.024" L x 1.299" W (26.00mm x 33.00mm)
Height (Max)1.063" (27.00mm)
Package / CaseVertical, 8 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PFC3125ER-451K03E-00
Related LinksPFC3125ER-, PFC3125ER-451K03E-00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
PFC3125ER-451K03E-00 Details Description
Related parts for PFC3125ER-451K03E-00
RES SMD 365K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 50MA 12MSOP datasheet.pdf
CONN SD CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
IC BOOST CONV/CURR MON 16-TQFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 180PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf