| Internal Part Number | EIS-PFC4124QM-181K09D-00 | |
| Standard Package | 30 | |
| Category | Filters | |
| Family | Common Mode Chokes | |
| Series | PFC | |
| Packaging | Bulk | |
| Filter Type | Power Line | |
| Number of Lines | 2 | |
| Inductance | 180µH | |
| Current | 8.8A | |
| DC Resistance (DCR) | - | |
| Impedance | - | |
| Operating Temperature | -30°C ~ 120°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Size / Dimension | 1.496" L x 1.693" W (38.00mm x 43.00mm) | |
| Height (Max) | 0.984" (25.00mm) | |
| Package / Case | Vertical, 8 PC Pin | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | PFC4124QM-181K09D-00 | |
| Related Links | PFC4124QM-, PFC4124QM-181K09D-00 Datasheet, TDK Corporation Distributor | |
 | 1-1437661-2 | CONN TERM BLOCK COVER 3POS PRESS | datasheet.pdf | |