Copal Electronics PG-100N-102R-H
PG-100N-102R-H picture photo
Mfg. Part Number
PG-100N-102R-H
Manufacturer
Product Category
Equipment - Environmental Testers
Brief Description
MANOMETER GAUGE COMPOUND
Datasheet Download
PG-100N-102R-H.pdf
Availability of PG-100N-102R-H
QUANTITY
PG-100N-102R-H Order Process
Ship out your order
Specifications of PG-100N-102R-H
Internal Part NumberEIS-PG-100N-102R-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDigital Manometers
Featured ProductHandheld Digital Manometers
PCN Design/SpecificationPG-100/PG100N Compression Fitting Chg 30/Oct/2014
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyEquipment - Environmental Testers
SeriesPG-100N
TypeManometer
For MeasuringPressure (Air)
IncludesBattery, Half Union, Barb Fitting
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PG-100N-102R-H
Related LinksPG-100N, PG-100N-102R-H Datasheet, Copal Electronics Distributor
PG-100N-102R-H Details Description
Related parts for PG-100N-102R-H
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 32-QFN datasheet.pdf
IC 11.3GBPS CABLE/PCB EQ 24-VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RF TXRX 433MHZ 9.6KBAUD MODULE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf