Sensata Technologies/Airpax PGFI-12111
PGFI-12111 picture photo
Mfg. Part Number
PGFI-12111
Manufacturer
Product Category
Ground Fault Circuit Interrupter (GFCI)
Brief Description
CORD GFCI AUTO 20A 120VAC 2'
Datasheet Download
PGFI-12111.pdf
Availability of PGFI-12111
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PGFI-12111 Order Process
Ship out your order
Specifications of PGFI-12111
Internal Part NumberEIS-PGFI-12111
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyGround Fault Circuit Interrupter (GFCI)
SeriesPGFI
TypeIn-Line Splice with 2' Leads
Specifications120V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PGFI-12111
Related LinksPGFI-, PGFI-12111 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
PGFI-12111 Details Description
Related parts for PGFI-12111
IDC CABLE - CSC10S/AE10G/CPC10S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 470UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
CABLE 3 POS FEMALE/MALE 600MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
MACHINE PIN JUMPER WIRE 1=10 PCS datasheet.pdf
MOD SCHOTTKY 30V 160A TO-249AB datasheet.pdf