Littelfuse PGR-4300-120
PGR-4300-120 picture photo
Mfg. Part Number
PGR-4300-120
Manufacturer
Product Category
Protection Relays & Systems
Brief Description
GEN GRND FAULT RELAY 120V SUP
Datasheet Download
PGR-4300-120.pdf
Availability of PGR-4300-120
QUANTITY
PGR-4300-120 Order Process
Ship out your order
Specifications of PGR-4300-120
Internal Part NumberEIS-PGR-4300-120
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyProtection Relays & Systems
SeriesPOWR-GARD®
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PGR-4300-120
Related LinksPGR-43, PGR-4300-120 Datasheet, Littelfuse Distributor
PGR-4300-120 Details Description
Related parts for PGR-4300-120
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1A HS N-INV 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
IC SRAM 16MB LP 45NS 48TSOP datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 PIN RECP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf