t-Global Technology PH3-150-150-0.21-1A
PH3-150-150-0.21-1A picture photo
Mfg. Part Number
PH3-150-150-0.21-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
IR HEAT SPREADER/EMITTER W/ADH
Datasheet Download
PH3-150-150-0.21-1A.pdf
Availability of PH3-150-150-0.21-1A
QUANTITY
PH3-150-150-0.21-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of PH3-150-150-0.21-1A
Internal Part NumberEIS-PH3-150-150-0.21-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesPH3 Heat Spreader Line
MSDS Material Safety DatasheetPH3 MSDS
Featured Productt-Global PH3 Heat Spreader
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriesPH3
TypeHeat Spreader
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodAdhesive
ShapeSquare
Length5.906" (150.00mm)
Width5.91" (150.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.008" (0.21mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow-
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialCopper
Material FinishPolyester
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PH3-150-150-0.21-1A
Related LinksPH3-150-1, PH3-150-150-0.21-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
PH3-150-150-0.21-1A Details Description
Related parts for PH3-150-150-0.21-1A
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TOOL CRIMPER 17RR 20-28AWG datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 0.133 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 2.5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf