t-Global Technology PH3-76.2-12.7-0.21-1A
PH3-76.2-12.7-0.21-1A picture photo
Mfg. Part Number
PH3-76.2-12.7-0.21-1A
Brief Description
PH3 76.2X12.07X0.21MM
Datasheet Download
PH3-76.2-12.7-0.21-1A.pdf
Availability of PH3-76.2-12.7-0.21-1A
QUANTITY
PH3-76.2-12.7-0.21-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of PH3-76.2-12.7-0.21-1A
Internal Part NumberEIS-PH3-76.2-12.7-0.21-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesPH3 Heat Spreader Line
MSDS Material Safety DatasheetPH3 MSDS
Featured Productt-Global PH3 Heat Spreader
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriesPH3
Attachment MethodAdhesive
ShapeRectangular
Length3.000" (76.20mm)
Width0.500" (12.70mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.008" (0.21mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PH3-76.2-12.7-0.21-1A
Related LinksPH3-76.2-1, PH3-76.2-12.7-0.21-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
PH3-76.2-12.7-0.21-1A Details Description
Related parts for PH3-76.2-12.7-0.21-1A
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.6K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C ANGLED SHLD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 30A 0.26 MOHM datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf